Кількість
|
Вартість
|
||
|
Прохолодний аквамарин - це наступний за смарагдом за популярністю вид берилу.
У давнину вважали, що він заспокоює хвилі і тим самим забезпечує безпеку моряків у морі. Аквамарин забезпечує захист власника від ворогів чи судовому процесі. Він робить власника непереможним та доброзичливим, а також пожвавлює інтелект.
Аквамарин - це зелено-блакитний чи блакитний сорт мінералу Берилу.
Дорогоцінний камінь плеохроїчний, що означає, що він показує різні кольори в різних напрямках кристалів - у разі аквамарину вони майже безбарвні і яскраво блакитні.
Як він утворюється?
Більшість берилів утворюється в пегматитах, де кристали можуть мати значний розмір та чистоту. Це дає можливість отримувати великі грановані камені, які майже не містять включень.
У деяких кристалах берила є достатньо паралельних включень, зазвичай довгих, порожнистих або заповнених рідиною трубок. І тоді, при правильному орієнтуванні каменю можу отримати ефект котячого ока.
Небагато людей поза індустрії дорогоцінного каміння усвідомлюють справжню природу подорожі дорогоцінного каменю від шахти до прилавка магазину. Ця подорож завжди потребує великих зусиль. Тони землі та незліченні години праці необхідні, щоб стати дорогоцінним каменем.
То як вибрати аквамарин і як оцінити його якість?
Як і у всіх кольорових коштовних каменях цінність і, відповідно, вартість складається із сукупності параметрів кольору, чистоти (ясності), ваги та огранювання.
Кольорова гама Аквамарину дуже вузька: від світлого зеленувато-блакитного до інтенсивного блакитного. Аквамарин зобов'язаний своїм кольором слідам заліза у його кристалічній структурі.
Більшість аквамариів має світло-зелений відтінок.
Чим чистіший і інтенсивніший блакитний колір, без зелених відтінків, тим цінніший камінь.
Однак навіть у темних відтінках аквамарин рідко може змагатися з блакитним Сапфіром.
Аквамарин, як правило, демонструє найкращий, насичений колір у великих розмірах (більше 5 карат). Вкрай рідко дрібне дорогоцінне каміння з деяких шахт в Африці буває досить насиченим.
З цієї причини дрібніші камені вищого кольору можуть продаватися дорожче за карат, ніж більші камені того ж кольору.
Більшість гранованих аквамаринів чисті на око.
Деякі кристали можуть містити рідкі включення, але характеристики чистоти в більшості готових дорогоцінних каменів незначні або відсутні.Напівпрозорий і просвічуючий аквамарин зазвичай використовують для кабошонів, намиста або різьби.
Кільця, сережки, комплекти прикрас з аквамаринами прекрасні в носінні і можуть використовуватися як у білому, так і в класичному золоті.
Оскільки колір аквамарину світлий, огранювання дуже важливе, а добре огранене дорогоцінне каміння демонструє чудовий блиск. Аквамаринам можуть надавати практично будь-яку форму, але часто мають форму смарагдових огранок, кіл або овалів. У різанні також використовуються інноваційні стилі огранювання.
Твердість та прозорість дорогоцінного каменю роблять його популярним серед дизайнерів, художників та різьбярів.
Найбільший в історії бразильський аквамарин був знайдений у 1910 році у Мінас-Жерайс, Бразилія. Він важив 110 кг.
Кристали аквамарину варіюються від крихітних до великих, деякі навіть до 45 кг.
У той час як великі камені легко доступні, їх важко використовувати в ювелірних виробах, тому попит на них менший, за винятком центрального каміння.
В результаті ціни за карат мають тенденцію зменшуватись для розмірів вище 25 карат.
Кращі дорогоцінні камені поєднують у собі високу прозорість та відтінки блакитного до злегка зеленувато-блакитного.
На комерційному ринку аквамарин конкурує з обробленим блакитним Топазом, але аквамарин цінується набагато вище ніж оброблений топаз еквівалентної якості.
Введення обробленого блакитного топазу у 1980-х роках негативно позначилося на ринку аквамарину у Сполучених Штатах, але не в інших місцях. Споживачі в Японії та Європі воліли аквамарин і були готові платити високі ціни за високоякісні дорогоцінні камені.
Наприкінці 1990-х років Японія була найкращим ринком для високоякісного аквамарину. Камені середньої та високої якості також добре продавалися в Німеччині та Італії, і майже всі сорти продавалися у США.
Існує великий ринок синтетичних каменів та імітацій.
На ці товари також є покупці та належне розкриття інформації в описі продуктів є обов'язком кожного у ювелірній торгівлі.
Найчастіше продавці самі не знають, що продають оскільки є посередниками і не фахівцями-гемологами.
Для покупців важливо знати правду про те, чи дорогоцінний камінь є синтетичним або природним.
Гемологи грають важливу роль у забезпеченні того, щоб розкриття інформації стало галузевим стандартом. Це тому, що гемологи вчаться розпізнавати тонкі відмінності між різними типами дорогоцінних матеріалів, включаючи синтетику, імітації та зібрані камені.
Навчений гемолог може відрізнити натуральний дорогоцінний камінь від синтетичного.
Гемологи можуть навіть визначити тип процесу синтезу, що використовується.
Під аквамарином можуть видавати різні фарбовані камені, стекла, пластик.
Я особисто бачила, як за аквамарин видавали в одному магазині синтетичний кварц, а в іншому – кубічний цирконій. Також імітацією може бути блакитний топаз.
Хоча російські виробники виробляють гідротермальний синтетичний аквамарин, він широко не доступний.
У магазині дорогоцінного каміння NVOVK jewelry Ви можете купити гарантовано натуральні аквамарини та вироби з цим чудовим каменем – сережки, кільця, підвіски, пусети в білому та червоному золоті у Києві та з доставкою по Україні.