Інтернет-магазин натурального дорогоцінного каміння та прикрас
Графік роботи:

Будні: 9:00–20:00

Сб-Нд: 11:00–18:00

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Гранат Демантоїд

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче

   Зелений гранат Демантоїд - історія відкриття.

  Сьогодні демантоїд набагато менш відомий через його рідкість.

 Демантоїд має давній зв'язок із Російською династією. У 1850-х роках золотошукачі виявили незвичну зелену гальку у гравії річки Бобрівка. Спочатку мінерал прийняли за перидот, але матеріал відрізнявся від цього каменю своїм незвичайним блиском, грою та вогнем.

   Новий дорогоцінний камінь виявився зеленим різновидом андрадиту, дорогоцінного каменю з більш високою дисперсією, ніж діамант.  

  Джерелом утворення була така ж складна асоціація багатих на хром вулканічних і метаморфічних порід, які виробляють знамениті російські олександрити і смарагди.

  Мінеральне колекціонування було пристрастю серед російського дворянства 19 століття, а багаті колекціонери полювали за дивовижним новим мінералом.

  Підігрів інтерес Цар Микола II, замовивши у свого кращого майстра Фаберже створити прикраси з дематоїдів для дружини.

  Демантоїд став дуже популярним між 1875 та 1917 роками. Він був встановлений у ювелірних виробах у Санкт-Петербурзі та Москві, також з'явився у багатьох творах Карла Фаберже для королівської родини.

 

Видобуток демантоїду та нові джерела.

 

    Резонансні гранати були також експортовані до Європи, щоб бути представленими у багатьох вікторіанських та едвардіанських ювелірних коштовностях.

   Прикраси цього часу часто відрізнялися складними конструкціями тварин та містили кластери невеликого каміння.

   У 1917 році заворушення більшовицької революції зупинили прояв багатства в Росії, і виробництво здебільшого припинилося до 1970-х років. 

    З того часу спорадичний видобуток відновився, і з падіння комунізму з'явилося ще більше матеріалів із Росії. Російський демантоїд надходить із рудника Каркодіно, неподалік все ще активного гірського району річки Бобрівка. Видобуток переважно несанкціонований з річкового гравію, більшість знахідок невеликих розмірів.

Великі кристали демантоїду дуже рідкісні в уральських відкладеннях.

Він рідко зустрічається у розмірах більше трьох карат та маленькі калібровані демантоїди вкрай рідкісні. 

  У 1990-х роках шахтарі виявили жовтувато-зелене каміння, деякі вагою понад 3 карати, біля Usakos у Центральній Намібії. Це африканське родовище принесло ринку настільки необхідний запас демантоїду. І це каміння порівнювали за якістю з російським камінням.

   Крім Росії та Африки є мізерні родовища, в Ірані, Італії, Греції та Мексиці.

   Але каміння з Уральських гір вважаються більш яскравими, насиченими, ніж дорогоцінне каміння з інших родовищ.

   Яскравий зелений колір каменю викликаний слідами домішок хрому. Але оскільки залізо є частиною хімічного складу демантоїду, у кольорі каменю майже завжди є жовтий колір.

Якщо є дуже мало або взагалі відсутня хром, жовтий колір може домінувати, виробляючи ряд жовтих і коричневих відтінків - основних кольорів андрадиту.

Іноді жовтий андрадит продають під назвою "Топазоліт".

 

Якість демантоїду

 

  Маючи яскравий зелений колір і вищу дисперсію, ніж Діамант, єдине, що, здається, утримує його від надходження на комерційний ринок - це його дефіцит.

  Але є ще один фактор. Демантоїд не такий міцний як Цаворит, він найм'якший різновид з Гранатів - 6,5 за шкалою Мооса. Якщо він встановлений в кільце з відкритою оправою і піддається повсякденному носінню, він швидко зношується - грані можуть стиратися.

   Кращий вибір - це підвіски або сережки, які менш схильні до зносу.

   Найкращий колір – зелений. Зелені камені з жовтими або коричневими відтінками також привабливі через високий блиск і дисперсію каменю. Таке каміння іноді називають «золотисто-зеленим».    

   Мінерал також має деякі цікаві включення.

  Фактично, демантоїд – це один камінь, де наявність певних відмінних включень може вплинути на цінність. Класичними особливостями російського демантоїду є пучки волокон, відомі як «хвости». Ці включення нагадують тонкі шовковисті нитки, які виходять із невеликого центрального включення – нагадують кінський хвіст чи комету.  

  Кінські хвости не зустрічаються в інших зелених каменях. І оскільки включення хвоста може збільшити цінність демантоїдів, огранювачі прагнуть їх центрувати під фасеткою столу, де вони найбільш помітні. Не всі демантоїдні гранати демонструють хвости. У деяких місцях – головним чином Намібії – виробляють демантоїди, які не мають таких відмінних рис.

  Як і цаворит, високоякісний яскравий зелений демантоїд може змагатися зі смарагдом в ціні. На аукціоні 1998 року 4-каратний російський демантоїд продали за 48 000 доларів – це понад 10 000 доларів за карат. Раніше 4000 доларів за карат вважалося високою ціною для них. 

 Оскільки постачання непослідовне і попит продовжується, ціни на цей мінерал залишаються високими.

 

   Демантоїд - рідкісний коштовний камінь, який шукають колекціонери, в інтернет магазині NVOVK jewelry ви можете купити як сам самоцвіт, так і золоті прикраси: кільця, сережки, підвіски, печатки з натуральним кольоровим камінням, замовити індивідуальне Виготовлення виробу.

  • Гранат Демантоїд овал 6,2х5,4 мм 1,17 карат
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору