Інтернет-магазин натурального дорогоцінного каміння та золотих прикрас
Графік роботи:

Будні: 9:00–20:00

Сб-Нд: 11:00–18:00

Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Хризоберил

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

  Хризоберил і його рідкісний різновид камінь Олександрит легко купити в магазині NVOVK jewelry ціна доступна!

 Твердість хризоберилу 8,5 за шкалою Мооса, і він є чудовим дорогоцінним каменем, що витримує повсякденне носіння.

Звичайний хризоберил жовтий, коричневий, злегка зеленуватий. Подібно до Танзаніту, мінерал є двовісним і відповідно сильно плеохроічним.

Тільки хризоберил зі зміною кольору (реверсом) може називатися олександритом.

Олександрит і котяче око – це два різновиди мінералу хризоберилу, які відносяться до найрідкісніших і бажаних коштовних каменів на Землі!

Найкращі подвійні кольори олександрита - яскрава зелена трава у денному світлі та флуоресцентному освітленні, та інтенсивний малиново-червоний колір у лампі розжарювання. Це поєднання викликало романтичний опис: «Смарагд вдень, рубін вночі».

Цей цінний сорт був вперше виявлений в 1830 гірниками в Уральських горах Росії. Коштовна знахідка була названа "олександрит" на честь царя Олександра II.

  Відкриття викликало сенсацію, захоплюючи як уяву росіян, так і інший світ. Зміна кольору є визначальною характеристикою, яка відрізняє олександрит з інших сортів хризоберилу. У той час як інші мінерали, подібні до гранату, сапфіру, Султаніту та Флюориту, можуть показувати зміну кольору, мало хто показує такий різкий повний і яскраво насичений реверс, як прекрасний олександрит. Тому саме явище зміни кольору називається «ефектом олександриту». Цю зміну в мінералі викликають сліди хрому.

 Камінь може показати явище котячого ока, а також зміну кольору, але ця комбінація явищ в одному коштовному камені є надзвичайно рідкісною.

 Хризоберил з котячим оком - це найвідоміший і найцінніший коштовний камінь із усіх каменів з котячим оком.

Яскраве «око» викликане паралельними голчастими включеннями або тонкими порожніми трубками, які, коли дорогоцінний камінь огранено правильно, відбивають світло, щоб створити шовковистий блиск, званий «котяче око». Щоб виявити цей ефект застосовується спеціальне ограновування – кабошоном.

На додаток до ефекту «котячого ока», це прекрасне каміння, особливо хризоберил, показують ще два оптичні ефекти.

Перший відомий як молоко та мед. Якщо ви поміщаєте джерело світла під прямим кутом до котячого ока, один бік каменю стає молочним, а інший зберігає свій колір.

Щоб зробити інший ефект, поверніть котяче око хризоберил між двома джерелами світла. Кожне джерело світла створює окрему смугу, і коли ви обертаєте дорогоцінний камінь, його око відкривається та закривається, коли камінь повертається.

Турмалін, кварц, скаполит, берил і нефрит також можуть відображати котяче око, але жоден з них не може відповідати зовнішньому вигляду чи цінності прекрасного котячого ока хризоберилу.

Уральське родовище давно вичерпане, найкращі камені з чіткою зміною кольору походили саме з Уралу.

Сьогодні Шрі-Ланка є основним джерелом олександриту.

Більшість шрі-ланкійських самоцвітів мають більш слабку зміну кольору, ніж російське та бразильське каміння та їх зелений колір має тенденцію бути жовтуватим, а червоний зазвичай коричневий або з помаранчевим компонентом. Проте александрити Шрі-Ланки часто досягають великих розмірів з високою прозорістю.

 Бразилія є ще одним великим джерелом скарбу. У Мінас-жерайс на початку 1980 було знайдено величезне пегматитове родовище. Бразильські олександрити мають чітку зміну кольору, яке часто можна порівняти з таким у кращих російських каменів, але з вищою чіткістю і великими розмірами.

Олександрити з Росії та Бразилії зазвичай цінуються вище, ніж з інших країн.

Індійські олександрити зазвичай мають слабший реверс.

Танзанійський олександрит із озера Маньяра здатний показувати чудові зміни кольору.

При світлі ламп розжарювання демонструє фіолетовий відтінок, але більшість екземплярів має слабкий реверс.

Невеликі родовища олександрита були знайдені на Мадагаскарі, Зімбабве, М'янмі, Західній Австралії, штаті Нью-Мексико в Америці.

 Ціна залежить від розміру каменю та його реверсу – зміни кольору. Олександрит комерційної якості має або слабку насиченість або слабку зміну кольору.

Синтетитика та імітації олександриту

Оскільки натуральний олександрит рідкісний, з'явилися різні синтетичні матеріали.

Олександріт був синтезований рядом різних процесів, включаючи метод Чохральського, флюсовий метод та плаваючу зону.Також методом Чохральського вирощується синтетичний олександрит котяче око. Одним із найбільш переконливих синтетичних олександритів є сорт, вирощений флюсовим методом у Росії.

За радянського союзу багато жінок носили прикраси з олександритом. Насправді це був навіть не лабораторний олександрит, а синтетичний сапфір зі зміною кольору, який і став масовою імітацією олександриту.

 Також для імітації олександриту використовується синтетична шпінель зі зміною кольору.

Якісний природний олександрит залишається дорогим та мало кому доступним.

Рекомендуємо Вам звернути увагу на хризоберил без зміни кольору – чудовий мінерал з високою твердістю та хорошим блиском, доступний за ціною та чудовий!

У магазині дорогоцінного каміння NVOVK jewelry Ви можете купити гарантовано натуральний хризоберил і камінь олександрит котяче око, гарна ціна, замовляйте прикраси з камінням: кільце, сережки, кулон, перстень у білому, червоному та лимонному золоті у Києві та з доставкою по Україні.

Бажаєте дізнатися більше про кольори та ціну олександритів з різних країн? Дивіться Відео гемолога Наталії Вовк на каналі YouTube

 

 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору