Інтернет-магазин натурального дорогоцінного каміння та прикрас
Графік роботи:

Будні: 9:00–19:00

Сб-Нд: 11:00–16:00

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Танзаніт

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче

      Танзаніт - рідкісний прозорий різновид мінералу цоїзіту, легко купити в інтернет магазині NVOVK jewelry!

  Дорогоцінний камінь Танзаніт був відкритий лише 50 років тому, але вже знаходиться на піку слави. Він підкорив серця найвідоміших дизайнерів - Картьє, Шанель, Шопард, Діор, Бушерон, Луї Вуіттон, Ван Кліф та багато інших. Йому присвячують книги – Танзаніт, народжений блискавкою!

Чим же унікальний камінь танзаніт?

Експертів та колекціонерів захоплює його разючя властивість – сильний трихроїзм – це здатність показувати 3 різних відтінки при розгляді каменю з трьох різних сторін. Наприклад, сапфір має лише 2 плеохроїчні кольори, а танзаніт – три. Як правило, ми бачимо постійних 2 кольори - фіолетовий і синій, проте третій колір може бути різним - зеленим, жовтим, коричневим, пурпурним, червоним.

Плеохроїзм танзаніту легко побачити неозброєним оком – просто повертайте його та захоплюйтеся чарами!

Танзаніт рідше діаманта в 1000 разів! Його видобувають лише у одному місці на планеті Земля – в загадковій африканській країні Танзанії.

Отже, справжня історія відкриття цього каменю

У 1967 році біля гори Кіліманжаро масай, на ім'я «Той, що грає музику по вівторках» (у перекладі з суахілі), знайшов екзотичні кристали, випасаючи худобу. Він віддав великий зразок мінералогам у столиці Кенії Найробі для експертизи, але відповіді на запитання що це вони не дали.

  Тим часом підприємливий Мануель Де Соузе - кравець за фахом, а за покликанням - золотошукач став першим розробляти родовище невідомого каменю.

Він шукав рубін і сапфір, і спочатку кравець прийняв його за сапфір, але камінь не мав твердості сапфіру, і тоді Мануель відправив камінь на дослідження провідним експертам.

Танзанійці також вирішили, що знайдено нове родовище сапфірів та 90 заявок на видобуток було зареєстровано у найкоротші терміни. Експерти з коштовного каміння у всьому світі почали вивчати невідомий матеріал.

 Геммологи GIA в 1969 році першими правильно визначили, що це новий різновид цоїзіту (група Епідота, клас силікати).

Раніше був відомий лише непрозорий цоїзит у двох кольорах:

1. Зелений, який застосовували у декоративному різьбленні, але не в ювелірних виробах.

2. Рожевий туліт, часто смугастий або строкатий із сірим або білим.

 Пізніше висновки гемологів Гемологічного Інституту Америки підтвердили колеги з Гарвардського університету та експерти Британського музею.

 На той момент ніхто не припускав, що Танзаніт конкуруватиме у популярності з Великою трійкою (рубіном, сапфіром та смарагдом).

 Першою, хто зайнявся обробкою каменю, виготовленням з нього виробів та його просуванням на ринок, стала Американська ювелірна компанія "Тіффані та Ко".

Однак назва Танзаніт не була дана відразу. Перша назва каменю – синій цоїзит не прижилася в торгівлі через співзвучність зі словом «суїцид».

В результаті новачка назвали екзотичним ім'ям "Танзаніт" та Tiffany&Co представила камінь, який став символом гламуру та стилю.

Колір цього каменю порівнювали з кольором очей Елізабет Тейлор, яка носила кольє з п'ятьма танзанітами від «Тіффані». Новий камінь став хітом!

Подорож на родовище

Видобувається самоцвіт компанією Tanzanite One, що експортує камінь по всьому світу та приватними компаніями.

Нам із чоловіком вдалося побувати на одній із приватних шахт Мерелані Хілл, і я навіть спускалася в шахту.

Площа видобутку танзаніту – 17 кв.км., територія повністю огороджена і суворо охороняється. Іноземці на території - дуже рідкісне явище.

Перші кілька метрів спуск у шахту являв собою металевий каркас, далі – нора з материнської породи, в якій лише де-не-де були вирубані сходинки, а в основному шлях був по відполірованій ногами шахтарів стежкою. Дійшовши до місця призначення, я побачила пегматитові жили, в яких де-не-де утворилися кристали танзаніту. Я була на десятому небі від щастя - я на власні очі побачила і помацала руками те місце, де мільйони років тому був народжений містичний танзаніт.

Формування мінералу відбулося приблизно 585 мільйонів років тому. Для отримання кристалів танзаніту робітники використовують примітивний спосіб. У породу закладається динаміт, після вибуху подрібнену породу насипають у мішки лопатами. Мішки піднімаються на гору за допомогою металевих тросів.Шахтарі все глибше проникають у землю, використовуючи прості інструменти та методи. Несподівані небезпеки підстерігають шахтарів – обвали та повені.І в цих небезпечних умовах робітники спускаються до шахти по кілька разів на день.

  У 1998 року раптові дощі призвели до катастрофічних повеней, які затопили понад 100 шахтарів у вузьких шахтах.Але в моєму випадку все закінчилося добре.

  Я вийшла щаслива, відчувши себе справжнім шахтарем – здавалося, що графітовий пил увібрався в мене назавжди. Мій вояж зайняв понад дві години. Шахтарі були шоковані, що я витримала, сказали, що я «стронг» і перша жінка, що спустилася в шахту. Ковтнувши свіжого повітря, вийшовши з шахти я зрозуміла той рівень ризику, якому я себе піддала. Але я була задоволена – це враження на все життя.

На верху породу з мішків сортують вручну. Нам люб'язно показали видобуток протягом тривалого часу. В основному сировина містить багато включень, а каміння ювелірної якості рідкісні. Зміст коштовного каміння на тонну породи становить приблизно 4 грами (це 20 карат).

Подивіться скільки зусиль Природи та людини необхідно і який довгий шлях проходить Танзаніт, щоб стати дорогоцінним каменем у вашому унікальному виробі та радувати Вас!

Кращий колір каменю – переважаючий синій.Танзаніт із синювато-фіолетовим кольором також популярний, але більш доступний.

Ціна танзаніту складається з сили кольору, ваги, ступеню чистоти та ограновування екземпляра.Бліді кольори не такі цінні.

У маленьких екземплярах колір танзаніту рідко має гарне насичення.Чим більший розмір каменю, тим більш насичений колір. Щоб мати глибокий колір, самоцвіти повинні бути вище 5 карат за розміром. Включення, що видно оком також викликають зниження вартості.

Вкрай рідко зустрічається Танзаніт з ефектом котячого ока, ефект викликаний паралельними порожнистими трубками росту.

А у 1991 році на родовищі Мерелані було виявлено нові привабливі прозорі цоїзити з інтенсивним насиченим зеленим кольором.Деякі люди, не зовсім впевнені в тому, як класифікувати ці дорогоцінні камені, називають їх зеленим танзанітом.Зелений колір викликаний хромом, тому іноді в торгівлі його називають хром-танзаніт.

 Необроблений, необлагороджений, танзаніт зазвичай коричневий або зелений.

Облагороджування

Термічна обробка - ось що виявляє привабливий плеохроїчний синьо-фіолетовий.

 Близько 95% синіх танзанітів у продажу сьогодні завдячують своїм кольором термічній обробці. Коли танзаніт нагрівається до температури приблизно 650 ° C, його коричневий колір стає однорідним синім. Це пов'язано зі зміною валентного стану ванадію. Сині кристали, спочатку виявлені племенем масаї, були винятком, тому що в якийсь момент вони, ймовірно, зазнали впливу природного джерела тепла, імовірно блискавки.

Практика нанесення покриттів на дорогоцінне каміння для поліпшення їхнього кольору існує вже тисячі років. Жодне з цих покриттів не є довговічним. В результаті таке лікування в кращому разі непрактичне, а в гіршому – шахрайське. Ще 15 років тому до танзаніту не застосовували обробку поверхні, але у 2006 році фахівці GIA зафіксували обробку кобальтом на танзанітах.Колір не здавався незвичайним для танзаніту.

 Єдиним винятком була глибина кольору каміння розміром 4-5 мм. Дуже рідко можна побачити такий насичений колір у танзанітах маленького розміру. На велике каміння покриття було нанесено на павільйон та рундист.

Синтетика та імітації

Синтетичний танзаніт не було розроблено, але імітації танзанітів з'явилися наприкінці 1990-х років.

 Форстерит - фактично є синтетичною формою іншого дорогоцінного каменю, форстериту (прозорий різновид – хризоліт). Як і танзаніт, форстерит кристалізується в ромбічній сингонії і має таку саму твердість. Він є ефектною імітацією танзаніту, тому що його сильний плеохроїзм імітує власний колір танзанта. Його колір може змінюватися від синього до пурпурово-рожевого в різних орієнтаціях. У США близько 10% від танзаніту, що продається, фактично є синтетичним форстеритом.

І це не єдина імітація танзаніту на ринку.

Кораніт є торговою назвою синюватого синтетичного корунду, що використовується для імітації унікального відтінку танзаніту.

Tанавіт - торгове найменування фіолетового синтетичного ітрієвого алюмінієвого гранату (YAG), який також перегукується з кольором танзаніту. Кораніт і Танавіт виробляються у Росії.

Та й класика жанру – це імітація склом.Також можлива імітація синтетичною шпинеллю.

Замість танзаніту за нього можуть видавати інший природний камінь - Іоліт, що має трихроїзм як і танзаніт. Такий обман частіший у місцях продажу в самій країні видобутку.

 Купуйте тільки в надійних місцях або з гемологом.

 Це камінь, народжений у грудні.

  У 2019 році кольє NVOVK jewelry з білого золота з танзанітами та цирконами з романтичною назвою «Танзанія» стало лауреатом конкурсу «Найкраща прикраса року» на міжнародній виставці «Ювелір Експо» у Києві.

    В інтернет магазині дорогоцінного каміння NVOVK jewelry Ви можете купити гарантовано природний камінь танзаніт за доступною ціною. У продажу ювелірні прикраси з танзанітом Каблучки та Сережки у білому, червоному та лимонному золоті у Києві та з доставкою по Україні. На будь-який коштовний камінь можна оформити сертифікат (експертний висновок).

Бажаєте побачити як видобувається танзаніт? Дивіться Відео гемолога Наталії Вовк на каналі YouTube
Бажаєте дізнатися повну історію відкриття загадкового каменю? Дивіться Відео
Цікавить ціна та якість танзаніту? Дивіться Відео семінару Наталії Вовк на виставці Ювелір Експо

 

 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт пара овал 6х4 мм
  Відео
  Артикул: 19055
  6 800 грн
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт пара 3,42 карата овал 8,7х6,7 мм
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт пара 2,92 карата овал 8х6 мм
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт 1,09 карат октагон 6,8х5 мм
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт кушон 4,8 мм ціна за штуку
  −40%
  Відео
  Артикул: 19052
  4 800 грн
  2 880 грн
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт круг 7 мм ціна за шт
  Відео
  Артикул: 19041
  16 200 грн
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт овал 8х6 мм ціна за шт
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт 2,6 карата овал 9,1х7,25 мм
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт 2,7 карата овал 10х8 мм
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт 5,86 карат овал ЕКСКЛЮЗИВ
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт 5,82 карат кушон ЕКСКЛЮЗИВ
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт 6,82 карат кушон ЕКСКЛЮЗИВ
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт 6,47 карат октагон ЕКСКЛЮЗИВ
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт круг 2,9 мм ціна за шт
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт 1,2 карат триліон 7 мм
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт круг 4,5 мм ціна за шт
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Танзаніт круг 5 мм ціна за шт
  Відео
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору