Інтернет-магазин натурального дорогоцінного каміння та прикрас
Графік роботи:

Будні: 9:00–19:00

Сб-Нд: 11:00–16:00

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Флюорит

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче

Найбільш сяючий мінерал - все про камінь флюорит від інтернет магазину натурального дорогоцінного каміння NVOVK jewelry:

1. Чому він вважається колекційним коштовним каменем?

2. Який флюорит найцінніший?

3. Про різновид «Блу Джон»

4. Чи небезпечний флюорит?

5. Як правильно доглядати за прикрасами з флюоритом?

6. Чи існує синтетичний флюорит?

Флюорит є комбінацією елементів кальцію і фтору, а його кристали у формі куба популярні серед збирачів мінералів.  Він має ідеальну спайність і легко розщеплюється на восьмигранні октаедри.

Назва походить від латинського fluere - «текти», тому що він легко плавиться і використовується як флюс при плавці, звідси і друга назва флюориту - плавиковий шпат.

Флюорити бувають всіх кольорів веселки, у тому числі безбарвні. Хімічні домішки та природне опромінення сприяють появі барвистих різновидів флюориту. Кристали часто мають кольорову зональність.

Флюорит виробної якості зустрічається в багатьох місцях по всьому світу, тому Ви часто можете побачити різні намиста або вироби зі срібла з флюоритом.

   Кристали флюориту можуть бути дуже великими. Однак великі камені без внутрішніх дефектів зустрічаються дуже рідко. Таким чином, ограновані флюорити, які підходять для використання в ювелірних виробах, зазвичай мають невеликі розміри.

  Мінерал добре полірується та ограновані флюорити ювелірної якості, чисті на око, демонструють винятковий блиск і найчастіше граняться для колекціонерів. 

Низька твердість і легке розщеплення роблять флюорит непрактичним для більшості ювелірних виробів, але все ж таки високоякісні флюорити привабливих кольорів можуть використовуватися в прикрасах, які найменше піддаються зносу - у сережках або підвісках.

  Також рідкісне дбайливе носіння може дозволити вам похвалитися цим чудовим дорогоцінним каменем.

   Дуже рідко деякі флюорити виявляють ефект зміни кольору від синього при денному світлі до пурпурного при світлі лампи розжарювання. Такі флюорити через свою рідкість найцінніші.

Що таке флюорит "Блу Джон"?

Понад 1500 років англійські ремісники використовували Блу Джон або Дербіширський шпат як декоративний матеріал для виготовлення ваз, різьблених фігурок, чаш і т.д.

Цей різновид флюориту має смуги білого, синього, фіолетового та червонувато-коричневого кольорів, часто зигзагоподібні.

Родовища Дербішіра вичерпані. Проте подібний тип флюориту було виявлено у Китаї. 

Деякі (але не всі!) флюорити виявляють флуоресценцію в ультрафіолетовому світлі. Ця властивість асоціюється з флюоритом. Фізик сер Джордж Габріель Стоукс в 1852 назвав цей ефект «флуоресценцією» на честь своїх досліджень мінералу флюориту.

Присутність урану та рідкісноземельних елементів, ймовірно, викликає флуоресценцію флюориту. Однак іноді причиною можуть бути органічні включення (вуглеводні).

Деякі флюорити демонструють фосфоресценцію під дією рентгенівських променів, а деякі також є термолюмінесцентними.

Чи небезпечний флюорит?

Флюорити містять фтор як частину свого хімічного складу. Як газ, фтор дуже токсичний. Проте флюорити інертні. Носіння або зберігання дорогоцінного каміння або прикрас з флюориту не становить небезпеки для здоров'я.

Як доглядати прикраси з флюориту?

Деякі зразки можуть вицвітати при тривалому впливі світла, тому зберігайте прикраси з флюориту далеко від світла. Крім того, зберігайте їх окремо від інших більш твердих коштовних каменів, щоб запобігти контактним подряпинам.

Ніколи не занурюйте флюорити у воду. Очищайте їх тільки теплою вологою тканиною, миючим засобом і м'якою щіткою і ніколи не використовуйте механічні засоби для чищення.

Чи набувають флюорити штучні поліпшення?

Так, нагрівання до 100-150 ° C може освітлити темні флюорити, але вищі температури можуть призвести до зникнення всього кольору. З іншого боку, променева терапія може зробити безбарвний і блідо-зелений матеріал темно-синім, зеленим або пурпурним, але колір не стабільний і швидко вицвітає.

Флюорит виробної якості часто фарбують або просочують пластиком.

Матеріал легко вбирає фарбу через свою пористість.

Чи існують флюорити, створені у лабораторії?

Так, доступний синтетичний флюорит у всіх його різних кольорах.

Але він виробляється переважно оптичної промисловості.

Флюорити ювелірної якості найчастіше неправильно ідентифікуються самими продавцями дорогоцінного каміння, тому що вони не є експертами-гемологами і продаються як Аметисти, смарагди та Гранати, що змінюють колір.

Один із найнезвичайніших прикладів флюориту як імітатор з'явився на азіатських ринках. Так звані «нічні перли, що світяться» - це зовсім не Перли, а часто сферичний флюорит, іноді необроблений, але іноді покритий матеріалом для посилення фосфоресценції.

Найпростіший спосіб відрізнити флюорити від інших популярних ювелірних каменів, зрозуміло, випробування на твердість. Проте робити подряпини – не найгуманніший спосіб.

Низький показник заломлення та ізотропність флюориту допомагають гемологам відрізнити його від багатьох інших дорогоцінних каменів.

У магазині коштовного каміння NVOVK jewelry Ви можете купити гарантовано натуральний камінь флюорит, ціна доступна та замовити прикраси з ним – набори, сережки, підвіску, кулон, у білому, червоному та лимонному золоті у Києві та з доставкою по Україні.

Бажаєте дізнатися більше про камінь флюорит? Дивіться Відео гемолога Наталії Вовк на каналі YouTube

 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Артикул: 16006
  560 грн
  Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору