Інтернет-магазин натурального дорогоцінного каміння та прикрас
Графік роботи:

Будні: 9:00–19:00

Сб-Нд: 11:00–16:00

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Сапфір

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче

Традиційно сапфір символізує шляхетність, істину, щирість та вірність.

Він протягом століть прикрашав одяг королівських сімей та духовенства.

Слово "сапфір", коли воно використовується окремо, зазвичай відноситься до синього сорту корунду. Інші кольори – жовтий, рожевий, оранжевий, зелений називаються «фантазійними сапфірами».

Синій сапфір - один з найпопулярніших кольорових каменів, особливо в США.

Діапазон цін на сапфіри дуже широкий і залежить від якості.

 Чудова довговічність сапфіру – ще одна характеристика, яка робить його бажаним.

Мінерал має твердість 9 за шкалою Мооса, а також він міцний та стабільний. Стійкість сапфіра до подряпин та інших пошкоджень робить його ідеальним для встановлення у ювелірних виробах, які носять щодня.

   У покійної принцеси Діани була обручка з Цейлонським сапфіром, і вона перейшла у спадок до обраниці її старшого сина.

  Якість сапфіру визначають: походження, обробка, колір, розмір, прозорість, ограновування.

   Вкрай рідко сапфіри можуть Змінювати колір при різних типах освітлення - олександритовий ефект.

   Зустрічаються Зоряні сапфіри із зіркою в куполі кабошона.

   Джерела сапфіру розташовані по всьому світу. Але три його історично важливі джерела – Кашмір, М'янма та Шрі-Ланка – виробляють те, що вважається найкращими блакитними сапфірами на ринку.

Поточні джерела, відповідальні за більшу частину сапфіру комерційної якості, включають Таїланд, Камбоджу, Австралію та Мадагаскар. Джерелами, які можуть стати значними виробниками, є Монтана (США), Китай, В'єтнам, Лаос та Нігерія.

  Облагороджування

 Високоякісні, необроблені сапфіри становлять маленький, але дуже цінний сектор ринку сапфірів.

 За оцінками, принаймні 95 відсотків синіх сапфірів обробляються якимось чином.

 Найбільш поширеними є підігрів та дифузія решітки.

Інші методи лікування, що використовуються рідше, - заповнення порожнини та тріщин олією, епоксидною смолою, склоподібними матеріалами або полімерами; покриття різними речовинами; та фарбування.

    Корундові обробники з Таїланду виявили термообробку, яка перетворює загальний молочний грунт корунду зі Шрі-Ланки, званого geuda на сині сапфіри, що кроще продаються.

    Нагрівання для покращення кольору та прозорості є, безумовно, найбільш поширеною сапфіровою обробкою. Сині сапфіри нагрівають до температури приблизно від 450°C до 1900° C. Вони залишаються при цій температурі від однієї години до 14 днів і охолоджують у різні періоди часу. Точна температура, тривалість обробки, час охолодження та інші чинники залежить від бажаних результатів і характеру вихідного матеріалу. Кількість та розташування мікроелементів у кристалі корунду також впливають на результат термообробки.

   Сині сапфіри з різних джерел часто показують різні результати при термічній обробці через відмінності в їх мікроелементах. При нагріванні сині сапфіри з базальтових джерел регулярно досягають бажанішого кольору, ніж їх зіставлені базальтові. Існує багато можливих результатів термообробки: збільшення синього забарвлення, освітлення темного матеріалу, зменшення зелених відтінків, заповнення тріщин, видалення шовку для покращення кольору, прозорості та просвічування, або розвиток шовку для астеризму.

     Яким би не був результат, результати нагрівання стабільні та довговічні, а оброблені сині сапфіри зазвичай зберігають підвищені ефекти. Через це практика зазвичай приймається та підтримується на ринку кольорового каміння.

  Дифузія решітки може бути наступним кроком, коли термічна обробка не дає бажаних результатів. Обробники упаковують сапфір в тигель, що містить барвники, такі як титан і берилій, потім нагрівають його майже до температури плавлення. Це дозволяє з'єднанням увійти в камінь та стати частиною його складу. При використанні титану результатом тонкий шар (до 0,50 мм) кольору на поверхні сапфіру. З бериллієм оброблений колір може проникати по всій глибині каменю.

 Дифузія решітки з бериллієм виробляє ряд товарних кольорів у корунді, включаючи рожево-оранжевий, оранжевий та жовтий.

  У 2001 році тайці почали використовувати лікування, яке перетворило світло-рожевий корунд з Мадагаскару на товарні сапфіри кольору Падпараджі. Вони випустили каміння, не розкриваючи жодної обробки, окрім звичайного нагріву.

  Коли оброблені камені з'явилися, покупці стали помічати їх незвичайні характеристики. Багато з них мали яскраво виражені жовто-оранжеві диски та рожеві сердечники.

 Після великого аналізу гемологи з GIA виявили, що лікування включало дифузію берилію в кристалічну решітку корунду при надзвичайно високих температурах.

   Кольори можуть штучно створюватися випромінюванням. Воно може перетворити блідо-жовтий сапфір на дивовижно яскравий апельсин. Але після обробки колірні центри, що викликають жовтий та помаранчевий відтінки, нестабільні. Тепло або навіть вплив сонячного світла можуть їх видалити.

Імітації сапфірів

   Багато років вони служили репліками натурального синього сапфіру.

   Історично склалося так, що двома матеріалами, що найчастіше використовуються підробки сапфіру, були скло та синтетична шпінель.

    Дублети іноді служать сапфіровими імітаціями. Виробники використовують недорогий синтетичний сапфір для павільйону та зелений натуральний сапфір для корони. Вони використовують безбарвний клей для утримання шарів разом. Подвійні елементи часто поміщаються у закриті оправи, щоб приховати місце, де поєднуються шари. 

Синтетичні сапфіри

 Перший спосіб вирощування синтетичних сапфірів для використання у ювелірних виробах масового ринку почали використовувати на початку 1900-х років.

 Синтетичні кольорові камені, отримані методом Вернейля, включають рубін та зірковий рубін, сапфір та зірковий сапфір, шпінель. Синтетичний рутил, який використовувався як імітація алмазу, також виготовляється цим методом.

   Метод Вернейля є найпоширенішим методом синтезу сапфірів. Це швидко та недорого. Інші методи часто вимагають більше часу і сучаснішого обладнання, отримані синтетичні камені типово дорожчі. Проте існує ринок синтетичного корунду, вирощеного всіма методами.

   У 1918 році з'явилася технологія, звана витягуванням або "виштовхуванням з розплаву" як спосіб отримання синтетичного корунду з меншою кількістю внутрішніх ознак зростання, ніж корунд отриманий методом Вернейля. Цей метод також відомий як Чохральський, на честь його винахідника. Витягування починається з плавлення порошкоподібних інгредієнтів у тиглі (контейнер, який може витримувати високу температуру).

   Крихітний кристал-затравка, що використовується для ініціювання та забезпечення каркасу для синтетичного росту, прикріплюється до стержня, що стосується поверхні розплаву. Коли стержень обертається і повільно витягується із розплаву, він витягує із собою частину розплавленої суміші. Суміш розплаву на стержны охолоджується та кристалізується, утворюючи циліндр.  

    Вчені вперше розробили метод вирощування кристалів плаваючої зони у 1953 році, відповідаючи на потребу у високоякісних кремнієвих напівпровідниках. Процес починається із суміші компонентів, необхідних для отримання бажаного синтетичного кристала. Однак замість порошку суміш поєднують (спікають) у тверде тіло у вигляді стержня. Коли обертається стержень, над ним проходить нагрівальний блок. Це змушує матеріал у стержны кристалізуватися у «зонах». Зрештою це перетворює стержень на монокристал.

У 1980-х роках японська компанія Seiko використовувала метод плаваючої зони, намагаючись зробити найкращий кристал для годинникыв. Експерименти компанії спричинили виробництво синтетичного корунду. Вони також виробляють синтетичний олександрит хрізоберил. Деякий час вони продавали свою синтетику в ювелірних виробах, але компанія більше не виготовляє синтетичні матеріали для використання як дорогоцінне каміння.

Флюсовий ріст - процес, у якому поживні речовини розчиняються у нагрітих хімікатах, потім охолоджуються до утворення синтетичних кристалів.

Гідротермальний ріст – процес, у якому поживні речовини розчиняються у водному розчині при високій температурі та тиску, потім охолоджуються до утворення синтетичних кристалів.

У гідротермальному процесі використовується сталевий контейнер, званий автоклавом, схожий на скороварку. Подрібнені хімічні сполуки заповнюють дно автоклаву. У ньому підвішені кристали із затравки. В автоклаві також міститься високотемпературна вода під тиском.  

    Гідротермальний процес імітує умови в глибині Землі, що призводять до утворення природного каміння.

    В інтернет магазині NVOVK jewelry ви можете купити ГАРАНТОВАНО природні сапфіри сині, блакитні, рожеві, жовті, помаранчеві, Падпараджа та золоті вироби з ними: кільця, сережки, підвіски, пусети, персні в Києві з доставкою по Україні. До опису багатьох дорогоцінних каменів додається відео, можливе отримання сертифікату.

 Бажаєте дізнатися як оцінюється якість коштовних каменів та з чого складається їх вартість? Дивіться Відео гемолога Наталії Вовк на каналі YouTube

 

  • Сапфір синій 2,65-2,9 мм ціна за штуку
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій 3,05-3,1 мм ціна за штуку
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій 3,15-3,2 мм ціна за штуку
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір білий 0,61 карат овал 5,8х4,8 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір жовтий 1,4 карат овал 7,4х5,5 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій 0,59 карат груша 6,9х4,6 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір блакитний 1,48 карат груша 8х5,5 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій 1,2 карата кушон 6,4х5,4 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір пурпуровий груша 7х5 мм 0,93 карата
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій БЕЗ ПІДІГРІВУ 0,48 карат овал 5х4,1 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій БЕЗ ПІДІГРІВУ 1,02 карат овал 7х5 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій 0,95 карат овал 6,5х4,5 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій 1,12 карат овал 6,6х5,3 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій 0,67 карат серце 5,4х5 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Сапфір синій 0,4 карат груша 5,5х3,8 мм
    Новинка
    Відео
    Купити
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору