Інтернет-магазин натурального дорогоцінного каміння та прикрас
Графік роботи:

Будні: 9:00–19:00

Сб-Нд: 11:00–16:00

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Султаніт (Діаспор)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче

Справжній скарб Туреччини – камінь Султаніт, рідкісна коштовність із зміною кольору в інтернет магазині NVOVK jewelry!

Мінерал Діаспор зазвичай не примітний, але має ювелірний сорт. Цей камінь відомий під турецькими торговими марками Зултаніт та Царіт.

Саме з відкриттям родовища діаспору ювелірної якості в Туреччині весь світ дізнався про Султаніт - про нове коштовне каміння з ефектом зміни кольору. Саме ця властивість забезпечила світову славу Султаніту.

Лише кілька дорогоцінних каменів, що змінюють колір, відкрило людство, і, звичайно ж, найвідоміший з них – Хризоберил олександрит. Він змінює колір залежно від різного типу освітлення, на честь нього це явище називають "олександритовим ефектом".

Мінерал Діаспор - гідроксид алюмінію, має схожість з корундом (тобто рубіном та сапфіром) за хімічним складом.

 Вперше був знайдений у Росії на Уралі та описаний французьким мінералогом Гаюї у 1801 році.

  Сам мінерал діаспор не рідкісний у природі, є породоутворюючим компонентом бокситових алюмінієвих руд. І в основному мінерал діаспор непрозорий, не ювелірної якості.

  Відтінок діаспору може бути різним, залежно від домішок, що входять до його складу. Так, залізо надає каменю жовтуватий колір, марганець – рожевий чи червоний, а іони хрому – зелений. У природі зустрічаються безбарвні, коричневі, жовті, зелені, оливкові, бузкові, рожеві кристали.

 Обмежена кількість прозорих кристалів діаспору ювелірної якості було знайдено в інших країнах, але не в комерційних масштабах.

А в лютому 2020 року в Афганістані було відкрито родовище лілово-рожевого діаспору відмінної якості. Але, на жаль, у цих рожевих каменів чіткого реверсу не спостерігалося, як і в знахідках діаспора лілового кольору в Росії в Пермському краї.

 Так улюблений голлівудськими знаменитостями діаспор ювелірної якості, зі зміною кольору, у комерційних масштабах видобувається лише на бокситових (алюмінієвих) копальнях Туреччини у районі Мілас у Муглі.

  Незрівнянний унікальний сорт дорогоцінного каменю став лідером в ювелірній індустрії з моменту його відкриття завдяки своїм блискучим, але спокійним благородним кольорам. Кольори можуть змінюватися від зеленого ківі при сонячному світлі до ніжно-рожевого при світлі свічки.

Однак, на відміну від інших коштовних каменів, що змінюють колір, зміна кольору Султаніту не обмежується двома основними кольорами. Неймовірно, але камінь може також демонструвати відтінки зеленого кольору хакі, рожевого бренді, жовтого кольору канарок, рожевого шампанського, зеленої шавлії, ніжно-рожевого відтінку садової троянди або яскравого імбиру при різних джерелах світла. Ці барви чудово гармонують з будь-яким кольором шкіри волосся, камені виглядають природними та вишуканими.

  Турецький діаспор ювелірної якості з олександритовим ефектом, знайдений лише в одному місці у світі на висоті понад 1000 метрів у віддалених Анатолійських горах у Туреччині, видобувається безпосередньо з вміщуючої породи.

   З відкриття родовища у 1970-х роках видобуток вівся старателями вручну і не був під контролем держави.

   У 1990-х роках GIA (Геммологічний інститут) Америки публікує повідомлення про нього в науковій статті і додає до класифікації із зазначенням тип II (тобто для ювелірної якості допускаються незначні включення, що видні на око). Таким чином, весь світ дізнається про кристал діаспора ювелірної якості зі зміною кольору.

Ліцензію на видобуток коштовного каменю отримала компанія Zultanite Gems, заснована у 2005 році та у 2006 році розпочався комерційний видобуток і весь світ дізнався про незвичайне каміння з торговим ім'ям Зултаніт або Султаніт у російськомовній версії. Зултаніт названо на честь 36 султанів імперії Османа.

  В даний час міняючий колір діаспор видобувають тільки з одного рудника в районі Мілас у Муглі ​​і більше ніде у світі, ліцензію має шановний Мурат Акгюн, з яким нам вдалося познайомитись.

З 2015 року дорогоцінний камінь продається під новим торговим ім'ям CSARITE® в основному американським та європейським покупцям.

Чим же унікальний Султаніт, крім зміни кольору?

Перше,

Як вам відомо, сьогодні більшість коштовного каміння будь-яким чином змінюють - лікують, покращують зовнішній вигляд каменю - нагрівають, опромінюють, заповнюють, фарбують, відбілюють, змащують маслом - або виробляють будь-яку можливу їхню комбінацію. Натуральний природний Султаніт не піддається лікуванню! Його колір та чистота створені самою Природою.

Друге,

Султаніт – султан каменів, він у 10 000 разів більш рідкісний, ніж алмаз.Чим рідше зустрічається дорогоцінний камінь, тим вища його цінність. Султаніт ставить цю концепцію рідкості в нову точку відліку. Султаніт перевершує рідкість Танзаніту вдесятеро. Видобуваються тонни руди, щоб отримати кілька якісних карат цих дивовижних кристалів.

Третє,

Султаніт - один із найскладніших дорогоцінних каменів на Землі для огранювання. Вдумайтеся, лише 50 відсотків видобутих прозорих необроблених кристалів придатні для огранювання, а 98 відсотків з них губляться під час обробки через ідеальну спайність в одному напрямку і пов'язану з цим крихкістю під час огранювання. Цей надзвичайно низький вихід ще більше збільшує рідкість Султаніту.

Тому не купуйте кристали діаспору з метою віддати їх на огранювання, ймовірність гарного результату вкрай мала.

  А ось купувати вже огранений камінь безпечно, Султаніт має стандартну твердість – 6,5-7 за шкалою Мооса, що чудово підходить для будь-яких видів виробів.

   Камінь плеохроічен, що означає, що при розгляді каменю з різних боків видно різні кольори. Поєднання плеохроїзму з ефектом зміни кольору викликає найтоншу гру відтінків при повороті каменю. Через це явище Султаніт важко фотографувати, важко передати його колір таким, яким бачать його очі.

  Султаніт має ще один феномен, який рідко зустрічається серед коштовного каміння: вкрай рідко він може демонструвати Котяче око.

  Ефект котячого ока є блискучою смугою світла, що відбивається від поверхні дорогоцінного каменю. А присутність ефекту зміни кольору з котячим оком – ще рідкісне явище.

Скільки коштує Султаніт і від чого залежить його ціна:

1. Від зміни кольору за наростанням показника – реверсу немає, слабкий, помірний, достатній, сильний.

2. Від чистоти (відсутність видимих ​​включень).

3. Від ваги у каратах. Султаніт великих розмірів знайти надзвичайно складно; все, що перевищує 5 карат в ідеальній якості - це рідкісне явище, а 20 карат - музейний експонат, у міру зростання каратності вартість зростає в геометричній прогресії.

4. Від якості ограновування. Складність ограновування султаніту і яка повинна бути кваліфікація і терпіння гранувальника для отримання відмінних результатів.

Чи можна придбати справжній Султаніт в Туреччині?

Можна, якщо Ви незвичайний везунчик і маєте необхідні знання. Ми дослідили магазини деяких турецьких міст.

Так, у Памуккале нам пропонували купити Султаніт, кажучи, так Султаніт, і лише після двадцять другого питання про натуральність з'явилася відповідь, що це синтетичний Султаніт.

В іншому магазині нам сказали, що вони продають гідротермальний султаніт під маркою Алексіт.

Я дослідила каміння, і це виявився не синтетичний Султаніт (хоча такий у принципі існує), а просто скло зі зміною кольору.

І таке скло було використане як ювелірна вставка як у срібні, так і в золоті вироби.

Після деяких переговорів нам таки винесли невеликий лоток із природним Султанітом – це були грановані камені, призначені для індивідуального виготовлення виробів.

У Мармарисі в одному з магазинів була дуже кумедна вітрина з нібито Султанітами – велика копія торгової марки Зултаніт, безліч виробів та підсвічування для демонстрації зміни кольору. Чому кумедна? Цією вітриною з підсвічуванням продавець сам себе викриває, що це не натуральний камінь. Природний султаніт у багатьох зразках не може весь однаково змінювати колір. І у природного каміння зміна кольору не різка, часто нерівномірна.

Магазин при музеї Трої також продавав не природний камінь.

Купівля Султаніту в Туреччині не оберігає Вас від обману.

У Туреччині масово продають скло чи синтетику під виглядом природного каменю. Це розраховано на численних туристів, які бажають дешево купити коштовність на батьківщині каменю.

Як відрізнити натуральний камінь від штучного?

Звичайно, відповісти з точністю на це запитання може лише гемолог.

Однак я дам кілька підказок, які, можливо, убезпечать Вас від помилок:

1. Якщо Ви бачите у місці продажу багато каменів або виробів з камінням абсолютно однакового однорідного кольору, повністю прозорих та позбавлених включень – Вас це має насторожити! А якщо вони ще сильно змінюють колір при зміні освітлення, то швидше за все перед вами синтетика.

2. Ви не знайдете у великих мережевих ювелірних магазинах природний султаніт, оскільки немає поставок каліброваного матеріалу для серійного виробництва виробів. Це можуть бути лише поодинокі вироби або виготовлені на замовлення.

3. Уважно читайте бирку виробу – султаніт сітал, нано-ситал, гідротермальний султаніт – це все синтетика.

4. Дивіться на ціну, вона не може бути надто низькою. Також султаніт рідко вставляють у срібло.

Отже, Султаніти, особливо з сильним ефектом зміни кольору – велика рідкість, алмазів на рік видобувається у тисячі разів більше. Тому ціна за справжній високоякісний султаніт висока.

 Щоб уникнути розчарувань, купуйте каміння у надійних місцях або використовуйте послуги кваліфікованого геммолога.

ЕЗОТЕРИКА

Вважається, що це досконалий талісман для творчих людей. Він розкриває таланти, дарує натхнення, сприяє творчості. Подивіться, як його люблять діви мистецтва! Завдяки своїм особливостям, він створює унікальну гармонію краси каменю та жіночої чарівності.

Також до магічних властивостей самоцвіту відносять:

-допомагає бути наполегливим, не кидати розпочату справу, рухатися вперед;

-захищає від негативу, не дає бути причетним до будь-яких інтриг і обману;

-наповнює людину позитивом, радістю, бажанням творити та життєлюбністю;

-у важкі життєві періоди допомагає впоратися із проблемами.

Великий якісний Султаніт – гідний екземпляр для спадкової колекції дорогоцінного каміння та інвестиційний камінь!

 Гарантовано природний камінь султаніт діаспор а також золоті прикраси з ним: сережки, кільця, підвіски купити в інтернет магазині натурального дорогоцінного каміння NVOVK jewelry у Києві з доставкою по Україні.

Бажаєте дізнатися більше про султаніт? Дивіться Відео гемолога Наталії Вовк на каналі YouTube

 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Купити
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Султаніт 7,3 карат кушон РІДКІСТЬ
  Продано
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Султаніт кушон пара 7,5х5 мм
  Продано
  Артикул: 29003
  9 400 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Султаніт круг 4,8 мм 0,56 карат
  Продано
  Артикул: 29013
  3 200 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Султаніт ВЕЛИКИЙ 20,6 карат РІДКІСТЬ сертифікат
  Відео
  Продано
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Султаніт діаспор круг 5 мм ціна за шт
  Продано
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору