Кількість
|
Вартість
|
||
|
Всі різновиди синього сапфіру - волошковий, блакитний, роял блу в магазині натурального дорогоцінного каміння NVOVK jewelry!
Сині барви сапфіру відображають кожен відтінок неба від палаючого дня до оксамитової опівночі.
Його колір - це стандарт, за яким оцінюються інші сині коштовні камені - від Топазу до Танзаніту.
Слово «сапфір», коли воно використовується окремо, зазвичай відноситься до синього різновиду корунду.
Червоний корунд – це рубін, а інші кольори, такі як жовтий, рожевий, помаранчевий, називаються «фантазійними сапфірами».
Синій сапфір як дорогоцінний камінь дуже універсальний. Сапфіри популярні в обручках та кільцях до заручення, як те, яке принц Чарльз подарував леді Діані. Вони також встановлюються в найсучасніших ювелірних виробах, їх носять відомі особи, моделі та знаменитості.
Оскільки синій колір сапфіру настільки добре доповнює холодно-тонований метал, для ювелірних виробів їх обрамляють в платину. Синій сапфір також добре поєднується з жовтим та білим золотом..
Колір натурального сапфіру, огранування, прозорість, розмір та облагороджування визначають, чи класифікується він як комерційний, добрий чи прекрасний. Діапазон його якості визначає своє місце на ринку – у лінійці ювелірних виробів масового ринку, в унікальному індивідуальному виробі або у престижному аукціонному будинку.
Мікроелементи залізо та титан викликають колір. Плеохроїзм у мінералі зазвичай проявляється як варіація між злегка зелено-синім та злегка фіолетовим у різних напрямках осей кристалу. Кольорове зонування є загальною характеристикою корундів. Сапфір часто містить дрібні голки рутилу або «шовк». Вони можуть надати каменю бархатистого вигляду.
Як утворюються сапфіри?
Контактний метаморфізм відповідає за формування деяких сапфірів.
Сині сапфіри можуть народжуванися в базальтовому або не базальтовому геологічному середовищі. Камені, що походять з базальту, зазвичай мають колір середньої та гарної якості. Вони, як правило, багатші залізом, ніж каміння з не базальтових джерел. Це робить їх колір темнішим і може зменшити їх цінність.
Регіонами, пов'язаними із сапфіром, розташованим у базальтах, є Камбоджа, Тайланд, Австралія, Нігерія, Китай та частина Мадагаскару.
Не базальтові сапфіри формуються в різних умовах у багатьох місцях по всьому світу. Сині камені з Кашміру зустрічаються там, де мармур входить у контакт з пегматитом, що вторгається. У Yogo Gulch, Montana, сапфіри утворюються в рідкісному типі магматичних порід.
Комерційні назви
Багато самоцвітів, і камінь сапфір не є винятком, давно описуються з використанням торгових термінів. Ці комерційні імена описують каміння за певними родовищами, маючи на увазі відтінки та якість. Не всі мінерали з одного джерела мають однаковий зовнішній вигляд. Кожне родовище виробляє широкий спектр якостей, що унеможливлює сказати, наприклад, що синій сапфір з Кашміру завжди буде здаватися бархатистим з високою насиченістю. Використання торгових термінів також дуже суб'єктивне. Те, що одна людина вважає сапфіром бірманського кольору, може сильно відрізнятися від інтерпретації іншої людини того ж каменю.
«Кашмір» описує сапфіри, які мають фіолетово-синій до чистого синього відтінку, з помірно сильною до яскравої насиченості і середньо темним тоном. Включення можуть надати каменю бархатистий блиск та бажану м'якість, а також посилити його колір. Такий колір називають «волошковим». Кашмірський сапфір – камінь найвищої якості.
«Бірманський» описує сапфіри, які мають невеликий фіолетово-синій відтінок, від помірно сильного до яскравого насичення. Їх колір більш насичений, ніж каміння Кашміру, але не вистачає оксамитового блиску. Вони можуть здаватися дещо чорнильними під лампою розжарювання. Колір часто називають королівським синім або роял блу. Вони вважаються дуже якісним камінням.
«Цейлон» та «Шрі-Ланка» відносяться до сапфірів, які, як правило, мають фіолетово-синьо-блакитний відтінок, зі злегка сіруватим або сильним насиченням до світлого тону. Світловий тон означає, що вони можуть повернути більше світла очам глядача. В результаті ці сапфіри мають більший блиск ніж темні сапфіри.
«Пайлін» і «Камбоджійський» описують сапфіри, які зазвичай синьо-блакитні до дуже зеленувато-синього, із середньо-темним тоном. Вони виглядають найкраще, коли вони грануються у невеликих розмірах. Це дозволяє кольору залишатися насиченим, не надто темним.
«Канчанабурі» визначає сапфіри, які зазвичай блакитні до трохи зеленого блакитного, з легким до чорного тону. Менш насичені камені зазвичай мають сіруватий вигляд. Більшість із них мають дрібні включення, які викликають молочний вигляд. Вони схожі за кольором на сапфіри Шрі-Ланки, але не такі блискучі.
«Тайський» описує сапфіри, які фіолетово-сині до злегка зеленувато-синього, із середньо-темним та темним тоном. Темний тон часто зменшує блиск і приховує насиченість та відтінок. Камені часто описуються як чорнильно-блакитні або синьо-чорні.
«Австралійський» відноситься до сапфірів, які є фіолетово-синіми до дуже синьо-зеленовато-синього, з середньо-темним і дуже темним тоном. Вони часто демонструють сильний зеленувато-блакитний плеохроїзм. Темні тони призводять до серйозного зменшення блиску, тому їх часто називають чорнильними або нічним небом.
В інтернет магазині NVOVK jewelry ви можете купити ГАРАНТОВАНО натуральний камінь сапфір синій та золоті прикраси з ним: кільця, сережки-пусети, підвіски, кулони, персні в Києві з доставкою по Україні, до багатьох дорогоцінних каменів додається відео, можливо отримання сертифікати.
Також Ви можете замовити проведення незалежної Гемологічної експертизи на свій гранований дорогоцінний камінь або на камінь у виробі.