Кількість
|
Вартість
|
||
|
Різноманітність гранатів магазину NVOVK jewelry вразить вас!
Ще давні цивілізації цінували гранати.
Тисячі років тому червоні гранатові намиста прикрашали шиї фараонів Єгипту і були поховані з їхніми муміями як цінне майно для потойбіччя. У Стародавньому Римі на важливих документах були воскові печатки вироблені за допомогою каблучок з різьбленими гранатами.
Його доступність збільшилася завдяки відкриттю знаменитих чеських гранатових відкладень у Європі близько 16 столітті. Це джерело стало ядром регіональної ювелірної промисловості, що досягла свого піку наприкінці 19 століття.
Протягом століть червоні гранати були головними акцентами у прикрасах.
Нам, дітям СРСР знайомі червоні гранати як символ пристрасного кохання за романом Купріна «Гранатовий браслет». І саме завдяки цьому твору і склалася асоціація гранат, отже, червоний.
Червоний гранат є одним із найпростіших і найпоширеніших каменів, знайдених у метаморфічних породах на кожному континенті.
Але не всі гранати червоні і не всі такі ж численні, як червоні.
Хоча всі гранати мають ту саму кристалічну структуру, гемологи ділять їх за своєю хімією - ті, що містять алюміній як частину їхньої основної хімії, і ті, що містять кальцій.
Існує понад 20 видів гранатів, але 6 є базовими.
5 з них є комерційно важливими як дорогоцінне каміння:
- піроп
- альмандин (як і піроп має колір від фіолетового до червоного, червоно-жовтогарячого)
- спесартин (різні відтінки помаранчевого та жовтого)
- гросуляр (найширший колірний діапазон із гранатів – безбарвний, жовтий, помаранчевий, червоний, зелений)
- андрадит (жовтий, зелений, чорний меланіт).
Шостий, уваровіт, є зеленим гранатом, який зазвичай зустрічається як кристали, надто маленькі, щоб гранитися. У ювелірних виробах він використовується рідко.
Але у природі гранат ніколи не буває чистим. Багато з гранатів – це суміші двох або більше видів.
Наприклад, Демантоїд - це яскравий зелений різновид андрадиту, який високо цінується колекціонерами.
І Цаворит, і Гесоніт – різновиди гросуляра.
Родоліт – пурпурно-червона суміш піропу та альмандину.
Існують рідкісні гранати Зі зміною кольору - з олександритовим ефектом.
Суміші можливі, тому що хімічні елементи можуть замінювати один одного у кристалічній структурі мінералу.
Піроп та альмандин мають однакові кристалічні структури. Єдина відмінність полягає в їхній хімії: крім основних елементів, знайдених в обох - кремнію, кисню та алюмінію, альмандин містить залізо та піроп містить магній. Оскільки залізо та магній можуть замінювати один одного в структурі гранату, ці два види можуть змішуватися (ізоморфна заміна).
Коли різновиди гранату змішуються, вони виробляють дорогоцінне каміння з різними хімічними складовими, які мають різні фізичні та оптичні властивості.
Найчастіше змішування видів відбувається серед алюмінієвих гранатів.
Ізоморфна заміна також відбувається серед інших трьох видів гранату - андрадиту, гросуляру та уваровіту - але меншою мірою.
У загольному, ізоморфна заміна відбувається набагато частіше у кожному наборі пов'язаних гранатів, ніж між наборами. Наприклад, піроп, альмандин і Спесартин набагато схильні поєднуватися один з одним, ніж з гросуляром, уваровітом та андрадитом.
Велика кількість видів і різновидів камня граната може здатися таким, що збиває з пантелику.
Тому для різновидів стали використовувати комерційні імена, щоб їх зрозуміли покупці. Наприклад, набагато простіше продавати пурпурний гранат як Родоліт, ніж за гемологічно точною назвою "піроп-альмандін".
В інтернет магазині NVOVK jewelry ви можете купити гранат родоліт, спесартин, гесоніт, Цаворит, демантоїд, Малі, Малаві, гросуляр, камні зі зміною кольору – різноманітність Вас здивує! Доступні золоті каблучки, сережки, підвіски, пусети, персні з гранатом у Києві з доставкою по Україні , до багатьох дорогоцінних каменів додається відео, можливе отримання сертифікату.