Кількість
|
Вартість
|
||
|
Жад, коштовний камінь, відомий як «камінь небесний», був бажаним протягом тисячоліть – легко купити в інтернет магазині натурального дорогоцінного каміння NVOVK jewelry у Києві з доставкою по Україні та міжнародною поштою!
Він вважається чистим і досить міцним, щоб надихати найвищі духовні устремління користувача, але чуттєві та розкішні, щоб задовольнити потяг до землі. Азіатські споживачі ніколи не втрачали уваги до жаду, і сьогодні неазіатські покупці тягнуться до нього як ніколи. Всіх приваблюють його багата спадщина, а також краса, довговічність і рідкість.
Сучасні гемологи використовують слово "jade" як загальний термін для двох окремих мінеральних агрегатів - нефриту і жадеїту (nephrite and jadeite)
В'язкі, щоб піддаватися різьбленню, досить жорсткі, щоб витримувати удари молота, два мінерали виглядають і почуваються дуже схожими. Але їхній хімічний склад відрізняється, і гемологи класифікують їх як окремі види. Нефрит був колись єдиним жадом, відомим у Китаї. Високо цінується тисячоліттями, жад має велике культурне значення, особливо в Азії. Різьблення по жау в Китаї датується чотирнадцятим століттям, як по жадеїту, так і по нефриту.
Жадеїт є більш комерційно цінним із двох коштовних каменів. Відкладення жадеїту досить багато в усьому світі, але високоякісний жадеїт зустрічається рідко. Яскравий, гладкий і напівпрозорий, чудовий жадеїт одержує одні з найвищих цін серед дорогоцінного каміння на міжнародному ринку сьогодні.
Окремі імена «жадеїт» та «нефрит» використовуються для позначення кожного конкретного коштовного каменя.
Винятковий зовнішній вигляд жадеїту у поєднанні з його зв'язком з азіатською культурою та традиціями роблять його несхожим на будь-який інший камінь. Не дивно, що торгівля використовує кілька різних стандартів, щоб судити про жадеїт, ніж судити про прозорі кольорові камені порівнянної цінності, таких як Рубін, Сапфір та Смарагд.
Три найважливіші якості жадеїту щодо їх впливу на його ринкову вартість - колір, прозорість і текстура.
Який найбажаніший колір жадеїту?
Колір – найважливіший фактор вартості жадеїту. Оскільки споживачі традиційно асоціюють жадеїт із зеленим кольором, він дивує деяких людей, коли вони дізнаються, що він буває в інших кольорах: лавандовий, червоний, помаранчевий, жовтий, коричневий, білий, чорний та сірий. Усі ці кольори можуть бути привабливими.
Але найбажаніший колір жадеїту – дуже специфічний відтінок зеленого. Зелений, який може командувати мільйонами доларів на ринку, чистий і проникливий, яскравий відтінок без натяку на сірий, що виглядає інтенсивним навіть на відстані. Він коливається від чистого зеленого до злегка блакитно-зеленого або злегка жовтувато-зеленого.
У порівнянні з кращим смарагдом, високоякісний жадеїт часто трохи жовтіший у відтінку і трохи менш насичений.
Колір середнього тону - не дуже світлий або занадто темний. Цей чистий, яскравий колір – це знаменитий Імперіал – зелений відтінок, і він походить з хрому, того ж елемента, який викликає зелений колір у деяких смарагдах.
Імперіал жадеїт зустрічається рідко, інші відтінки зеленого жадеїту зустрічаються частіше.
У порядку ринкової вартості вони включають:
- yellowish greens - іноді називають трав'янистою зеленню або grassy greens or apple greens,
- Grayish greens, а також
- blackish greens.
Загалом, темніші тони більш цінні, ніж світліші тони.
Лаванда – другий за цінністю колір жадеїту.
Цей світло-фіолетовий відтінок найбільше цінується, коли він сильно насичений. Лаванди, які бліді або виглядають занадто сірими, нижчі за вартістю.
Лавандовий жадеїт отримує свій колір від слідових кількостей марганцю і займає особливе місце на ринку. Він менш цінний, ніж жадеїт зеленого кольору, але його вищі якості коштують набагато більше, ніж відтінки зеленого кольору нижчої якості. І лавандовий жадеїт приваблює покупців, які цікавляться його незвичайним унікальним кольором.
Жадеїт також зустрічається у чорному, хоча цей колір частіше зустрічається у нефрита. Чорний жадеїт зазвичай використовується для різьби. Але близько 2000 року чорний жадеїт із Гватемали став популярним серед дизайнерів та покупців ювелірних виробів.
Використання чорного жадеїту у високоякісних ювелірних виробах побільшало за останні кілька років. Колір та текстуру доповнюють дорогоцінні метали та інші камені.
На додаток до відтінку, тону та насиченості однорідність кольору має вирішальне значення для якості жадеїту. Жадеїт з нерівномірним розподілом кольорів набагато більш поширений і менш бажаний, ніж дорогоцінне каміння з однорідним кольором. Але плямистий або смугастий жадеїт може бути привабливим.
Нефрит та жадеїт
З давніх часів нефрит був частиною китайської культури. Через його природні чесноти нефрит був обраний для міцного і складного «похоронного костюма» принцеси Тоу Ван.
У горах і річках західного Китаю грубі нефритові валуни - багато досить маленьких, щоб триматися в долоні копальні, - приховували вишуканий скарб.
Майже 5000 років тому давні китайці відкрили грубий і вивітрюваний камінь, щоб вирізати жорсткий, легкий до різьблення і часто гарний матеріал: силікат кальцію, магнію та заліза, який ми тепер знаємо як нефрит.
Матеріал був досить міцним, щоб вирізати з нього міцні інструменти та зброю. Китайці також вирізали нефритові орнаменти та скульптури у хитромудрих візерунках. Вони навіть використовували камінь, щоб зробити ударний інструмент kei-a, виготовлений з тонких нефритових таблеток, кожен з яких видає іншу ноту.
Природні риси Нефриту стали частиною повсякденного життя. Філософи часто порівнювали властивості каменю з людськими чеснотами, такими як праведність та раціональність. Незабаром нефрит був невід'ємною частиною китайської ідентичності, символом всього, що цінувала культура.
З іншого боку світу давні центрально-американські цивілізації охоплювали інший тип жада: силікат натрію та алюмінію, відомий сьогодні як жадеїт.
Геологи вважають, що жадеїт кристалізується з рідин, що піднімаються по тріщинах у вміщуючих породах в умовах високого тиску і низької температури.
У Центральній Америці вже в 1500 році до нашої ери люди використовували жадеїт для виготовлення інструментів, зброї та декоративного різьблення, таких як церемоніальні маски.
На початку шістнадцятого століття, коли Кортез вторгся в ацтекську імперію, жадеїт був найціннішим скарбом, який міг запропонувати Монтесума.
Але коли ацтекський правитель спробував представити Кортезу три безцінні жадеїтові бусинки, іспанець був ображений задарма. Кортез віддав перевагу золоту та смарагдам, і він відправив свій грабіж додому, щоб збагатити Іспанську імперію.
Більшість гватемальського жадеїту, який пробивався до Європи у вигляді різьблених фігурок або прикрас, був перероблений або подрібнений для використання як лікарський засіб.
Європейці просто не були знайомі із жадеїтом, тому вони не надавали великого значення цьому іноземному каменю.
Після падіння ацтеків завойована цивілізація відмовилася від своєї традиції жадеїтів.
Але на початку 1900-х років, коли археологи виявили артефакти жадеїтів, знахідки викликали інтерес не тільки до давніх культур Центральної Америки, але і до жадеїту як до їхнього середовища висловлювання.
Приблизно через 200 років після припинення видобутку жадеїтів у Центральній Америці жадеїт зі східного джерела вразив китайську культуру.
В 1784 Китай узяв на себе Бірму (нині М'янму), область, багату родовищами жадеїтів. Імператор Китаю Цяньлун був вражений цим так званим «новим жадом» з віддалених шахт. Він наказав, щоб весь жадеїт із невиробленого району був доставлений до Пекіна для виготовлення вишуканих прикрас та різьблених виробів.
Китайський двір був вражений чудовим кольором бірманського жадеїту. Інтенсивний зелений високоякісного жадеїту зробив навіть найкращий зелений колір нефриту приглушеним.
Сьогодні високоякісний зелений жадеїт відомий як «Імперіал» на честь імператора Цяньлуна, натхненого цим дорогоцінним каменем.
Прозорість жадеїту коливається від повністю опакового до напівпрозорого.
Найкращий жадеїт напівпрозорий. Оскільки світло проникає нижче поверхні, напівпрозорий жадеїт має привабливий блиск. Він здається сяючим, збільшуючи чарівність пишного зеленого чи багатого відтінку лаванди.
Найменш бажані жадеїти повністю непрозорі або мають непрозорі чи хмарні плями, які руйнують їхню прозорість. Щоб судити про прозорість, деякі покупці поміщають тонкий шматочок жадеїту на роздруковану сторінку і намагаються прочитати друк через дорогоцінний камінь. Якщо прозорість відмінна, глядач може легко побачити друк, навіть крізь темно-зелений жадеїт.
Гарна прозорість іноді компенсує відсутність однорідного кольору або низьке насичення. На аукціоні Christie's у Гонконгу 1999 року два прекрасні браслети з напівпрозорого жадеїту із світло-зеленими плямами продавалися за 116 000 доларів США, за ціною традиційною для зеленого або лавандового жадеїту. Головною привабливістю браслетів була їхня висока прозорість.
Жадеїт має гладку, рівну текстуру і має виняткову в'язкість. Його зазвичай гранять кабошонами для встановлення на кільця, сережки та інші прикраси.
Вважається, що браслети із жадеїтів забезпечують захист та спокій для їхніх власників. Стиль ювелірних виробів налічує тисячі років. Високоякісний жадеїт можна також нарізати круглими намистинами, які ретельно вибираються та нанизані на пасма.
Колір і текстура є найважливішими чинниками для відповідності намистин жадеїту. Виробники також підбирають відповідність прозорості, розміру та симетрії огранювання. Оскільки збіг утруднений, особливо для кольору, довші нитки або більші намистини можуть продаватися за надзвичайно високими цінами. Поєднані намистини зазвичай вирізаються з одного грубого шматка.
Гладке коло яскравого жадеїту, що обгортає зап'ястя, приносить мир та захист його власнику.
Деякі браслети – гололіти. Коли різьбяр вирізує браслет з одного грубого шматка, відбувається велика втрата ваги. Тому гололіт-браслети коштують більше, ніж шарнірні браслети, що складаються з декількох частин, з'єднаних разом шарнірами з дорогоцінних металів.
Китайський символ вічності несе велике духовне значення для багатьох поціновувачів жадеїтів. Форма проста: опуклий диск із круглим отвором у центрі. В ідеалі, жадеїт повинен бути вдвічі ширшим, ніж отвір. Іноді отвір може бути заповнений алмазом або іншим орнаментом.
Жадеїтові символи вічності зазвичай встановлюються як підвіски або брошки. Найменші - для використання в сережках або запонках. Колись вони були поміщені під тіло мертвих під час поховання. Жадеїтові кільця часто являють собою прості смуги жадеїту.
Оскільки правильні поєднання кольору, прозорості та текстури можуть підвищити цінність жадеїту до вражаючих рівнів, багато виробників використовують процедури для покращення зовнішнього вигляду жадеїту.
Деякі з цих методів лікування були дуже довгим часом і прийняті як частина традиційного процесу обробки жадеїту. Інші види лікування набагато новіші і викликали велике занепокоєння у цій галузі.
У торгівлі групу жадеїту ділять на три основні типи: тип A, тип B та тип C.
Жадеїт типу А є природним жадеїтом, який виробники занурюють у розплавлений віск після різання та полірування, щоб покращити його блиск та заповнити поверхневі ями та переломи. Щоб допомогти матеріалу абсорбувати віск і запобігти розтріскуванню, виробники варять жадеїт у воді, перш ніж занурювати його. Віск заповнює проміжки між мікроскопічними кристалами і надає жадеїту гладкого, яскравого вигляду. Це традиційне лікування надзвичайно поширене і воно не впливає на цінність.
Жадеїт типу B є природним жадеїтом, який піддається ряду процесів, що покращують зовнішній вигляд. Виробники жадеїту типу B дуже довго просочують дорогоцінний камінь у гарячій соляній чи сірчаній кислоті. Кислота відбілює будь-які небажані коричневі чи жовті плями окиснення. Вона також вимиває натрій із жадеїту, який змінює його хімічний склад. Це ставить під загрозу його довговічність і він може стати крихким. Коли він видаляється з кислоти, матеріал виглядає нудним та крейдовим. Він також містить крихітні порожнечі. Для поліпшення блиску, прозорості та кольору виробники заповнюють порожнечі просоченням обробленого жадеїту кислотою під тиском парафіновим воском або прозорою полімерною смолою. Це робить жадеїт привабливішим і його легше продавати. Деякі жадеїти типу B продаються як без обробки. Ця сумнівна практика створює заворушення над ринком жадеїтів. Але коли люди знають, що вони купують лікування, жадіт типу B, у них є реалістичні очікування щодо цінності і вони можуть вести переговори про справедливу ціну. Жадеїт типу B також зустрічається у старих ювелірних виробах. Цей процес існує приблизно із середини 1970-х років.
Жадеїт типу С ще раз отримує обробку шляхом введення барвника. Вже в 1950-х роках виробники експериментували з рослинними барвниками, намагаючись покращити колір блідого жадеїту.
Ці органічні барвники виробляють зелені, лавандові та оранжево-коричневі відтінки, які роблять матеріал більш бажаним. На ринку жадеїтів жадеїт типу C часто пофарбований жадеїт типу B.
Фарба концентрується у тріщинах поверхні жадеїту. У більшості випадків фарбник додається до полімерного наповнювача, але його також можна застосовувати окремо. Жадеїтові барвники зникають, особливо зелений. Зрозуміло, що жадеїт типу C коштує значно менше, ніж два інші типи.
В інтернет магазині природного дорогоцінного каміння NVOVK jewelry ви можете купити гарантовано натуральний жадеїт та нефрит у Києві з доставкою по Україні або міжнародною поштою до інших країн. На будь-який камінь на сайті можна отримати сертифікат. Також Ви можете замовити проведення незалежної гемологічної експертизи на свій дорогоцінний камінь.