Нещодавно я була на Шрі-Ланці і два дні провела в Коломбо.
Гуляючи центром міста, я буквально «наткнулася» на Музей коштовного каміння.

І я готова поділитись з Вами своїми враженнями - Відео

Музей знаходиться в центрі Коломбо поряд з озером, на якому стоїть буддистський храм.
Я зупинилася біля музею коштовного каміння, зайшла в гугл мапс, щоб подивитися відгуки. Прочитала гарний відгук про те, що персонал розповідає про дорогоцінне каміння та історію, автор виклав фото доглянутих вітрин з мінералами. У передчутті знаменитих сапфірів, звичайно ж, я вирішила зайти!
Перше що мене збентежило – це безкоштовний вхід, зазвичай безкоштовний сир у мишоловці)

Мене привітно зустріли і запросили пройти. У першій залі я побачила імпровізовану шахту, такі неглибокі шахти справді роблять по всій Шрі ланці, я відвідувала одну з них раніше.
У цій кімнаті імпровізована промивна машина. Мені одразу впало в око, що на вітринах дуже багато пилу, багато табличок з описами стоять не на своїх місцях… вітрини виглядали зовсім не так, як на фото у гуглі. Але хлопець відкрив вітрину і дозволив торкатися руками до мінералів і я взяла до рук кварц))).

Зразки дуже мізерні і багато з них не зі Шрі ланки. Я б не назвала це колекцією мінералів ... ніякої системи в розташуванні і ніякої презентабельності ... Загалом за 5 хвилин мій інтерес до цих вітрин зник.
О так, на вітрині стояла величезна імітація бурштину з включенням скорпіона. Я запитала, чи натуральний це бурштин і хлопець відповів, так! Звісно! Але ми з Вами знаємо наскільки унікальний бурштин із включеннями комах))) після цієї відповіді настрій почав псуватися, неприємно, коли обманюють…
Далі мене люб'язно запросили до наступних залів - їх було декілько. І це зали з продажу дорогоцінного каміння та прикрас!

Але добре думаю, помилуюся природним камінням Шрі ланки та прикрасами цейлонських майстрів. І знову розчарування – бусики, що імітують бірюзу, стандартні вироби і не факт, що не з синтетикою… ніякого місцевого колориту в прикрасах…
 Але на острові знаходять безліч різновидів дорогоцінного каміння.

Це фото я зробила у Національному музеї Коломбо – це лише короткий перелік скарбів.
У цьому ж музеї ніякої інформації про це, лише барвистий плакат з різновидами сапфірів.
Ну гаразд, з виробами не вийшло, подивимося коштовне каміння. На цій вітрині аметист, цитрин, зелений кварц, безбарвний кварц, флюорит та гранат.
Зверніть увагу - зеленого кварцу такого кольору у природі не буває!
Далі ще кілька вітрин з недорогими та поширеними каменями. А також лоточки із кабошонами. І це не натуральний малахіт, це імітація малахіту. А це явне скло під назвою Голд Стоун.

Ідемо далі ... серед натурального каміння я бачу муасаніт, синтетичний камінь, знову бачу великий зелений кварц і, я впевнена, що тут є й інші лабораторно вирощені різновиди кварцу - аметист, цитрин ...
Переходжу до наступної зали з елітним камінням – сапфіри, рубіни, смарагди та танзаніт. Яке відношення до Шрі ланки мають смарагди та танзаніт? Ніякого….

Рубіни в основному не якісні та зі склозаповненням, але є і хороші в невеликій кількості. Сині та блакитні сапфіри – гарний вибір.
Отже, цей музей дорогоцінного каміння зовсім не вартий уваги!
Краще провести вільний час у чудовому парку та зберегти свій гаманець!